Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Dobór kolczyków nie należy do łatwych zadań. Kupując tego typu biżuterię trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów, takich jak materiał, styl czy okazja. Ponadto, aby ozdoby perfekcyjnie prezentowały się na sylwetce ich przyszłej właścicielki, powinny być dopasowane do kształtu jej twarzy. Jak jednak prawidłowo to zrobić? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Kolczyki a kształt twarzy – to warto wiedzieć

Kolczyki dostępne są w olbrzymiej liczbie modeli, czego dowodem jest m.in. oferta prezentowana tu: https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki. Można wybierać spośród ozdób wykonanych z różnorodnych materiałów, w wielu kolorach, stylach, kształtach i wzorach. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy z modeli będzie pasował każdej z pań. Żeby biżuteria jak najlepiej prezentowała się na uszach jej przyszłej właścicielki, podkreślając atuty i tuszując niedoskonałości, powinna być dopasowana do kształtu twarzy noszącej ją kobiety. Oto kilka wskazówek w tym zakresie:

·         Twarz owalna. Charakteryzuje ją wysokie czoło, lekko wysunięty podbródek i harmonijne proporcje. Jest to kształt, do którego pasują wszystkie modele kolczyków.

·         Twarz okrągła. Niskie czoło, taka sama szerokość i wysokość – to jej cechy charakterystyczne. Żeby móc ją optycznie wydłużyć, najlepiej wybierać kolczyki długie. Dobrze sprawdzą się też modele o kanciastych kształtach.

·         Twarz trójkątna. Oznacza się wąskim podbródkiem i szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku będzie biżuteria o opływowym kształcie, która lekko złagodzi rysy.

·         Twarz kwadratowa. Cechuje ją szerokie czoło i wydatna żuchwa. Tutaj dobrym wyborem będą ozdoby o opływowym kształcie, dodające lekkości.

Biorąc pod uwagę wyżej opisane wytyczne, z łatwością dobierzesz biżuterię do kształtu swojej twarzy. Duży wybór atrakcyjnych modeli znajdziesz w ofercie Briju. W salonie jubilerskim dostępne są zarówno złote kolczyki (https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki/kruszec/zlote-kolczyki), jak i srebrne kolczyki (https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki/kruszec/srebrne-kolczyki). Sprawdź koniecznie i wybierz idealne modele dla siebie.